Wydarzenia
Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w życiu przedszkola: Pobierz
Od września 2014 roku uczymy się również języka hiszpańskiego!
Miś na Facebooku
Serdecznie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – gdzie na bieżąco znajdą Państwo wszelkie informacje o aktualnych wydarzeniach z życia przedszkola.
Rola logopedy
Logpeda w przedszkolu Miś każdego roku przeprowadza badania przesiewowe, których celem jest wstępna ocena rozwoju mowy każdego dziecka. Rodzice dzieci, które wymagają stymulowania rozwoju mowy lub uczestniczenia w zajeciach terapeutycznych, zostają zaproszeni na spotkanie z logopedą. Podczas spotkania logopeda wyjaśnia specyfikę trudności dziecka i proponuje zastosowanie określonych metod terapii.
W przedszkolu odbywać sie mogą spotkania konsultacyjne. Rodzice z dzieckiem umawiaja się indywidulanie na konsultacje z logopedą - podczas spotkania otrzymują instruktarz dotyczący ćwiczeń jakie mają za zadanie regularnie wykonywać w domu. Logopeda zapisuje propozycję ćwiczeń w zeszycie i prezentuje ich prawidłowe wykonanie. Rodzice umawiają sie indywidulanie na kolejne spotkanie w ustalonym wspólnie terminie.
Dla dzieci z bardziej złożonymi zaburzeniami mowy, które wymagają intensywnej, kompleksowej opieki terapeutycznej, logopeda proponuje udział w zajeciach prowadzonych przez osrodki specjalistyczne.
Język migowy
Od września 2013 roku w naszym przedszkolu w starszych grupach wprowadziliśmy zajęcia z podstaw języka migowego.
W krajach rozwiniętych, język migowy jako metoda rozwoju dziecka, jest popularny od wielu lat. Okazuję się, że język ten służy ludziom niesłyszącym lub z wadą słuchu do porozumiewania się, ale umożliwia również zdrowym dzieciom szybsze przyswajanie wiedzy.
Język migowy pozytywnie wpływa na rozwój; pozwala na przyjemne ćwiczenie liter, głosek i słów bez stresującej atmosfery "musisz to umieć".
Zalety nauczenia języka migowego:
- Motywuje do samodzielnego wymyślania, pisania i czytania w głowie,
- Rozwija manualność rąk,
- Ćwiczy sprawność palców, mięśni dłoni i nadgarstka,
- Usprawnia koordynację wzrokowo - motoryczną,
- Dostarcza wielu informacji diagnostycznych, szczególnie jeśli chodzi o lateralizycję i wady wymowy,
- Usprawnia czynności z zakresu motoryki małej,
- Rozwija prawą półkulę mózgową,
- Uczy wrażliwości na cudzą krzywdę,
- Korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny i intelektualny,
- Przyspiesza naukę czytania i pisania,
- Pozytywnie wpływa na koncentrację, pamięć i wyobraźnię przestrzenn